261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 499 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Písková filtrace ProStar 2

Písková filtrace ProStar 2

Průtok: 2 m3/hod
Příkon: 85 W
Písková náplň: 8 kg

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 145

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Ladislav Datum:18.12.2022 12:12

Slaná voda

Dobrý de, Je možné použít filtracei Marimex ProStar2 na slanou vodu a jakou může mít maximální teplotu filtrovaná voda. Děkuji Krahulec
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.12.2022 11:24

Re: Slaná voda

Dobrý den, ano filtraci můžete používat se slanou vodou, max. teplota je 35°C.

Autor:Marek Šimek Datum:24.6.2021 17:24

Vysavač k filtraci

Dobry den. Mam tuto filtraci. Lze na ni pripojit vysavac? Nasada na hadici byla soucasti baleni, ale v navodu o vysavani nic nevidim. Dekuji za odpoved.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.6.2021 08:47

Re: Vysavač k filtraci

Dobrý den, tato filtrace je pro použití vysavače slabá. Pro správné fungování doporučujeme filtraci o průtoku 4-6 m3/hod.

Autor:Zdeněk Vojna Datum:18.6.2021 13:46

Tlak čerpadla

Dobrý den, jaký má být tlak při filtraci. Po sestavení mi ukazuje minimální a nevím co jsem špatně sestavil. Při průplachu to ukazuje 0.2 Atm.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.6.2021 09:05

Re: Tlak čerpadla

Dobrý den, není stanovený žádný minimální tlak čerpadla. Tlak se zvyšuje pouze v případě připoujení dalších zařízení, případně pokud je filtrační písek znečištěný. To, že filtrace funguje správně poznáte podle intenzity proudění vody na zpětné trysce  v bazénu.

Autor:Miroslav Slouka Datum:19.11.2020 18:38

Filtrace se solinátorem

Dobrý den, sháním do viřivky kompakt filtrace a solinátoru. Na větší objemy jsou běžně dostupné, ale moje vířivka má cca 1m3 a nevím, jestli je na takovou vířivku vhodná např. 4m3 filtrace, aby to fungovalo... Poradíte, nabidnete něco ? Diky Mirek Slouka
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.11.2020 08:23

Re: Filtrace se solinátorem

Dobrý den, je nám líto, ale nemáme v nabídce filtraci se solinátorem. Děkujeme za pochopení.

Autor:Anežka Datum:17.8.2020 11:55

Písková filtrace

Dobrý den.mam doma bazén značky Bazén Tampa 1,83x0,51 m bez filtrace.zvazuji koupení pískové filtrace.jako mi doporucite koupit.dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.8.2020 12:52

Re: Písková filtrace

Dobrý den, filtrace se vybírá především dle velikosti bazénu a dle toho, zda budete používat další příslušenství (vysavač, solární panel, apod.). Pro základ bude dostačující filtrace Prostar 2.
Autor:Iva Datum:7.8.2020 19:57

Nečistoty se vraci do bazénu

Dobrý den.loni jsme si koupili pískovou filtraci,šla dobře celou sezónu.letos 1 měsíc nebyl problém,a najednou nám nejede.pisek se vrací do bazénu a při vysávání se všechny nečistoty vrací zpět do vody.uz nevíme co s tím.pisek jsme vyměnily a žádná část není praskla.uz si nevím rady.muzete mi prosím poradit co s tím? Děkuji mockrát.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.8.2020 08:13

Re: Nečistoty se vraci do bazénu

Dobrý den, bohužel takto na dálku nedokážeme odhadnout, kde je problém. Může být poškozená hlava s ventilem, může být filtrace špatně smontovaná apod. Doporučujeme vše pečlivě zkontrolovat. Pokud bude problém přetrvávat a vy se domníváte, že se může jednat o výrobní vadu filtrace, můžete ji reklamovat.

Autor:Jakub Průša Datum:6.8.2020 17:45

volba fitrace

Prosím o radu, jakou fitraci zvolit na malý bazének o objemem cca 2m3 vody (průměr 2m a výška hladiny 0,6-0,7 m). Raději bych volil pískovou fitraci. Co když bych chtěl vysavač, nebo solární ohřev. Děkuji Jakub Průša
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.8.2020 08:33

Re: volba fitrace

Dobrý den, pokud chcete použít solární ohřev nebo vysavač, je nutné mít silnější pískovou filtraci, např. Prostar 4

Autor:Jana Urbanová Datum:1.8.2020 09:57

Filtrace

Dobrý den,máme bazén 120x 4,50 stačí na něj vaše filtrace a lze i dno vysávat? Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.8.2020 08:45

Re: Filtrace

Dobrý den, pokud chcete k filtraci připojit i vysavač, doporučujeme filtraci Prostar 4 nebo Prostar 6. Vámi zmíněná filtrace je slabá.

Autor:Karel Datum:22.7.2020 21:54

Těsnění prostar 2

Zdravím... Sháním těsnění mezi nádobu a ventil... Průměr 280 mm cca
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.7.2020 12:13

Re: Těsnění prostar 2

Dobrý den, těsnění mezi nádobu a ventil pro filtraci Prostar 2 nabízíme zde: https://www.marimex.cz/o-krouzek-ventil-nadoba-pro-filtraci-blackstar-2m3-h/

Autor:Josef Datum:1.7.2020 15:05

Obměna písku

Dobrý den, jak často se má měnit písek ve filtraci?
Díky
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.7.2020 09:59

Re: Obměna písku

Dobrý den, písek doporučujeme měnit každý rok.

Autor:Pistora miloslav Datum:28.6.2020 09:53

Nemuze byt filtrace umistena nad hladinu bazenku zapusteneho do podlahy?

Muze byt filtrace umistena nad hladinou do podlahy zapusteneho bazenku?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2020 08:37

Re: Nemuze byt filtrace umistena nad hladinu bazenku zapusteneho do podlahy?

Dobrý den, písková filtrace nemůže být umístěna nad hladinou vody, nefungovala by.

Autor:Antonín Stojan Datum:23.6.2020 21:30

Dotaz

Dobrý den potřebuji poradit, chci nafukovací virivku s pískovou filtrací můžete mi poradit.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.6.2020 08:17

Re: Dotaz

Dobrý den, je nám líto, ale vířivky s pískovou filtrací nemáme v nabídce.

Autor:Petr Chásta Datum:22.6.2020 11:15

filtrační písek

Dobrý den, je možné nahradit v pískové filtraci ProStar 2, písek filtračním sklem 0,5–1,0 mm ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.6.2020 12:40

Re: filtrační písek

Dobrý den, použití filtračního sklad výrobce u této filtrace neuvádí a ani jsme to vyzkoušeli. zda je tedy vhodný bohužel nevíme. Děkujeme za pochopení.

Autor:Lenka Datum:10.6.2020 09:50

Vrtule filtrace

Dobrý den, koupila jsem před měsícem pískovou filtraci Prostar 2 a několikrát se mi již stalo, že jsem filtraci zapnula po 3 hod vypnula. Když jsem ji šla zapnout druhý den, tak filtrace pouze hučela... zjistila jsem, že se vždy zasekne v motoru vrtule. Pokaždé to musím rozdělat a vrtuli ručně rozpohybovat. Pak už filtrace běží normálně.. Čím to může být?

Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.6.2020 09:53

Re: Vrtule filtrace

Dobrý den, to bohužel nevíme, je možné, že je to přidřené... Pokud je filtrace v záruce, doporučujeme ji reklamovat.

Autor:Martin Datum:8.6.2020 10:42

Hadice

Dobrý den. Můžu mít obě hadice položené přes horní hranu? Mám virivku a nemůžu dělat diry do stěn.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.6.2020 14:58

Re: Hadice

Dobrý den, písková filtrace není určena k připojení na vířivku. Děkujeme za pochopení.

Autor: Datum:8.6.2020 09:22

Skimmer

Dobrý den,

koupil jsem si tuto filtraci k bazénu Tampa 2.44m a při vybírání skimmeru vidím v popisu, že je potřeba průtok alespoň 3m3/h, což tato filtrace nesplňuje.

https://www.marimex.cz/skimmer-pro-bazeny-tampa/

Jaký mám tedy zvolit skimmer prosím?

Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.6.2020 10:30

Re: Skimmer

Dobrý den, pro tuto filtraci nemáme v nabídce žádný skimmer. Pokud ho chcete používat, kupte si pískovou filtraci o průtoku 4-6 m3/hod.

Autor:Reinberk Datum:3.6.2020 17:23

O-kroužky na Prostar 2

Dobrý den, potřebuji oba těsnící o-kroužky (ventil-viko a viko-nádoba) pro filtraci Prostar 2, které jsou ty správné? Jsou to stejné jako pro filtraci Blackstar, jenž jsou uvedeny ve složce s náhradními díly u Prostar 2 filtrace? Díky za radu, Reinberk
Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.6.2020 14:34

Re: O-kroužky na Prostar 2

Dobrý den, kompatibilní díly jsou uvedeny u produktu https://www.marimex.cz/piskova-filtrace-blackstar-2-m3-h/ v sekci "Náhradní díly", i když se jmenují jinak (protože jsou určeny pro více modelů filtrací). 

Autor:Lubomír Datum:30.5.2020 22:11

Víčko filtrace

Dobrý den , mohu poprosit info zda li se dá dokoupit plastové šroubovací víčko (prúhledné ) přes které je nasáváno voda do filtrace ? Předem děkuji za odpověď .L.B
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.6.2020 10:38

Re: Víčko filtrace

Dobrý den, tuto součástku si můžete objednat přes naše zákaznické centrum. Skladové číslo je 10624107.

Autor:matusova jana Datum:24.5.2020 10:58

Vysavač

Dobrý den, jaký vysavač si mám pořídit k pískové filtraci prostar 2, bazén 3,60x0.75?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.5.2020 11:18

Re: Vysavač

Dobrý den, k uvedené filtraci nemůžeme doporučit žádný bazénový vysavač. Je slabá a vysávání by nebylo moc účinné.

Autor:Martin Šimon Datum:17.5.2020 11:05

Filtrace nad úrovní hladiny

Může být tato filtrace nad hladinou vody v bazénu? Úroveň podlahy pod filtrací je přibližně v úrovni hladiny v bazénu.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.5.2020 10:51

Re: Filtrace nad úrovní hladiny

Dobrý den, aby filtrace správně fungovala a čerpala vodu, je nutné ji mít pod úrovní hladiny vody. Filtrace není samonasávací a musí být zavodněna samospádem vody.

Autor:Ševela Datum:4.5.2020 16:12

Použití

Lze tuto filtraci použít i v bazene se slanou vodou.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 16:13

Re: Použití

Dobrý den, ano filtraci lze použít i u bazénu, kde je slaná voda.

Autor:Ladka Datum:2.5.2020 18:15

Prislusenstvi

Dobry den, je k teto filtraci potreba dokupovat nejake prislusenstvi? U bazenu je psano, ze je treba 6 ks hadic, zde jsou soucasti 2. Bude to stacit? Dekuji, L.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 08:20

Re: Prislusenstvi

Dobrý den, u filtrace jsou dvě hadice. Pokud jich potřebujete více, můžete si samozřejmě další doobjednat.

Autor:Kateřina Datum:28.4.2020 15:10

Umístění filtrace

Jsem v tomto nováček:-) Prosím, je možné umístit filtraci pod úroveň bazénu? Máme kaskádový terén a bylo by to pro nás výhodnější. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.4.2020 15:36

Re: Umístění filtrace

Dobrý den, ano je to možné. Jen je třeba dát pozor na to, aby filtrace nebyla hodně nízko (několik metrů), protože by nemusela správně fungovat. Filtrace je průtoková a nikoliv tlaková.

Autor:Maki Datum:15.4.2020 16:19

Filtrace pro nafukovací bazének

Dobrý den, myslíte si, že by teoreticky bylo možné tuto filtraci použít na klasický nafukovací bazének (tj.bez přípravy na filtraci) např. tak, že bych hadice nějak připevnila ke stěnám bazénu? Nebo by to z nějakého důvodu nefungovalo, když nejsou hadice v bazénku "zabudované"?
Moc děkuji!
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.4.2020 16:31

Re: Filtrace pro nafukovací bazének

Dobrý den, je nám líto, ale takto jsme filtraci napojit nezkoušeli. Filtrace je určena pro nadzemní bazény, které mají vývody na napojení filtrace. Filtrace musí být pod úrovní hladiny vody, aby fungovala. Co se týče dětsmého bazénku, k němu žádnou filtraci neprodáváme. Děkujeme za pochopení.
Autor:J. Mikulcik Datum:8.4.2020 23:47

Vzdalenost

Dobry den, muzu filtraci umistit 3m od bazenu s pripojenim solarni pyramidy? Dekuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.4.2020 07:56

Re: Vzdalenost

Dobrý den, ano může.
Autor:Fanny Datum:8.4.2020 22:36

Písková filtrace ProStar 2

Dobrý den, můžou být lidé v bazénu , když je zapnutá tato filtrace, kterou bych si rád koupil do koupacího sudu a je vhodná pro 2m3 ???
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.4.2020 07:58

Re: Písková filtrace ProStar 2

Dobrý den, u pískových filtrací se obecně nedoporučuje používat je, pokud jsou v bazénu lidí. Co se týče vhodnosti, použít ji samozřejmě můžete, pokud ji na koupací sud napojíte.
Autor:vorel robert Datum:6.3.2020 09:35

filtracni kulicky

dobry den jake množství kulicek do filtrace prostar2 myslim na vahu dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.3.2020 13:36

Re: filtracni kulicky

Dobrý den, 1 dávka nahrazuje cca 17 kg písku. Do této filtrace bude stačit polovina kuliček z balení.
Autor:Pavel Penk Datum:3.11.2019 10:52

filtrace

Dobry den,jakou filtraci (vykon)na bazen 3m na 90 cm..Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.11.2019 16:15

Re: filtrace

Dobrý den, pro tento bazén je vhodná filtrace o průtoku 4-6 m3/hod.
Autor:Jitka Ulrychová Datum:19.6.2019 09:06

Dotaz

Dobrý den mam od vás piskovou filtraci ale přes den se nechce zapnou, zapne se až v noci nebo bruo rano. Tak bych se chtěla zeptat zda je fitrace vadná nebo ma nějaký tepelné čídlo? Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.6.2019 09:58

Re: Dotaz

Dobrý den, je nám líto, ale takto na dálku problém diagnostikovat nemůžeme. je možné, že je vadné teplotní čidlo u motoru, případně jsou tam i jiné problémy.. ale opravdu takto na dálku nevíme a zjistit to nedokážeme. Děkujeme za pochopení.
Autor:Libor Datum:13.6.2019 17:50

Slabý prutok

Dobrý den,prosím o radu,mám novou filtraci a při filtrování má velice slabý průtok,tj. Voda se vrací velice slabě do bazénu. Na režim cirkulace bez pískoveho filtru se voda vrací daleko razantněji. Při filtrování je tlak v pořádku,Písek jsem dával podle návodu. Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.6.2019 09:26

Re: Slabý prutok

Dobrý den, je samozřejmé, že při filtrování přes filtrační písek je průtok omezen, protože mu písek klade odpor. Doporučujeme filtrační písek pročistit a filtraci propláchnout a vypláchnout dle návodu.
Autor:Pavel Datum:12.6.2019 22:30

Skimmer

Dobrý den. Jaky skimmer by jste doporučovaly k této filtraci. Bazén 305*76. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.6.2019 08:44

Re: Skimmer

Dobrý den, vhodný je např. tento: https://www.marimex.cz/skimmer-zavesny-univerzalni/
 
Autor:Hana Maršalková Datum:11.6.2019 15:49

použití filtrace

Dobrý den je vhodný na filtrování vody do 35C děkuji předem za odpověď.Maršalková
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.6.2019 09:26

Re: použití filtrace

Dobrý den, ano filtrace je na danou teplotu vhodná. je to maximálnáí teplota vody, kterou  můžete s filtrací používat.
Autor:Milan Podhora Datum:9.6.2019 21:17

ProStar2 vs. solární ohřev

Dobrý den, mám bazén Tampa 3,05x0,76 s kartušovou filtrací. Teď jsem si pořídil dva solární panely 3x0,85 a mám je umístěné na střeše zahradního domku s nejvyšším bodem 2,5m od země. Délka přívodních hadic 12m. Bude mi tato sestava fungovat s ProStar2? Předem děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.6.2019 10:21

Re: ProStar2 vs. solární ohřev

Dobrý den, pravděpodobně vám tato sestava fungovat nebude. Jednak je daná filtrace na vámi uvedené solární panely slabá, a dále solární panely nemohou být umístěna nad úrovní hladiny bazénu, protože by voda správně nemusela cirkulovat. 
Autor:Edvard Konrad Datum:3.6.2019 11:09

náhradní nádoba ProStar 2

Dobrý den,
scháním náhradní nádobu ( P/N P61547) na filtraci ProStar 2. Původní nádoba mi praskla.
Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.6.2019 11:50

Re: náhradní nádoba ProStar 2

Dobrý den, nádobu si můžete objednat emailem, cena je 699 Kč + 135 Kč poštovné a doběrečné.  Skladové číslo 10624099. 
Autor:Vilém Zych Datum:15.12.2018 11:43

Doplnění parametrů

Pro použití k filtraci dešťové vody bych potřeboval znát ssací a výtlačnou výšku čerpadla.Přepravní množství dostačuje.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.12.2018 08:26

Re: Doplnění parametrů

Dobrý den, nejedná se o čerpadlo, proto se sací a výtlačná výška neuvádí. Jedná se o pískovou filtraci, kde se udává pouze průtok vody za podmínky, že je filtrace umístěna na stejné úrovni jako bazén.
Autor:Navratil Datum:4.8.2018 08:14

Filtrace písková ProStar 2

Dobrý den.Piskova filtrace má správný průtok.Ale postupem času straci na prutoku.Na budíku doleze tlak nad 0.2baru.Pisek je vyplachnuty a odvzdusnena filtrace.Mam tam hrubost písku 0,6-1,2.Mam tedy zvolit jemnější písek 0,4-0,8??dik
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.8.2018 15:38

Re: Filtrace písková ProStar 2

Dobrý den, pokud je filtrace propláchnutá, doporučujeme případně ještě zkontrolovat, jestli není zavzdušněna, zda je pod úrovní hladiny vody apod. Jestliže ani to nepomůže, doporučujeme výrobek zaslat na reklamaci k posouzení.
Autor:Cherlen Datum:2.8.2018 23:04

Filtrace Pro Star 2 a vysavač Star Vac

Dobrý den, mám bazén Tampa 3,05 x 0,76 a ráda bych pořídila pískovou filtraci Pro Star 2 a vysavač Star Vac. Bude vysavač správně fungovat s touto filtrací? Na jiných web.stránkách uvádí, že je lepší pořídt Pro Star 4...

A ještě se chci zeptat, zda vysavač zvládne vysát i písek?

Předem děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.8.2018 09:52

Re: Filtrace Pro Star 2 a vysavač Star Vac

Dobrý den, ano pro správné fungování doporučujeme silnější filtraci Prostar 4. Vysavač s touto filtrací dokáže vysát i písek.
Autor:Böhm Datum:2.8.2018 11:40

prodleva rozběhu čerpadla

Dobrý den,
čerpadlo během druhé sezony provozu začalo mít prodlevu s rozběhem. Po zapnutí nebo impulsu ze spínacích hodin jen vrčí a rozběhne se až po několika vteřinách nebo vůbec a zapnutí musím opakovat několikrát. Když se rozběhne běží standardně a se správným tlakem. Používám originální písek proplech proveden ,odvzdušněno, chráněno před sluncem.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.8.2018 12:12

Re: prodleva rozběhu čerpadla

Dobrý den, předpokládáme, že může být problém v rozběhovém kondenzátoru. Filtraci můžete zaslat na servis na opravu.
Autor:Jirka Datum:25.7.2018 12:04

Hlučnost filtrace

Dobrý den.
Chci se zeptat na hlučnost filtrace?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.7.2018 13:44

Re: Hlučnost filtrace

Dobrý den, bohužel hlučnost filtrace výrobce neuvádí.
Autor:ReK Datum:23.7.2018 22:35

Vhodnost pro slanou vodu

Dobrý den, je tato písková filtrace vhodná pro slanou vodu 3g/l ? Je možné připojení prostřednictvím hadic volně přes okraj nafukovací vířivky?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.7.2018 11:03

Re: Vhodnost pro slanou vodu

Dobrý den, pro správnou funkčnost je potřeba zakoupit chlorinátor a k němu doporučujeme filtraci alespoň o průtoku 2,7 m3 hod., což tato filtrace bohužel nesplňuje.
Autor:Jan Kohout Datum:13.7.2018 13:51

Příkon prostar 2

Pořídil jsem ¨pískovou filtraci PROSTAR 2...spokojenost. Ale v přiložených papírech není uveden příkon - Watáž. Můžete sdělit? Děkuji!
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.7.2018 16:02

Re: Příkon prostar 2

Dobrý den, tento údaj u produktu uvádíme. Příkon je 85W.
Autor:Dana Datum:3.7.2018 10:32

Kombinace produktů

Dobrý den, chci se zeptat...máme filtraci prostar 2 a chceme si dokoupit vysavač star vac. Utáhne tato filtrace tento typ vysavače?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.7.2018 11:35

Re: Kombinace produktů

Dobrý den, dle našeho názoru bude vysavač částečně použitelný pouze s užší hubicí, protože filtrace nemá dostatečný výkon. Pro správnou funkci vysavače doporučujeme spíše filtraci Prostar 3 - 6.
Autor:Klára Datum:3.7.2018 10:24

Nízký tlak

Dobrý den, chci se zeptat, co udělat na zvýšení tlaku pískové filtrace. Ze začátku po zapnutí je v pořádku, pak však klesá. Hadice jsou rovně, filtrace dále od bazénu, pouze filtrujeme. Odvzdušnění jsme provedli dle návodu a již jsme zkoušeli projít i sítko tvrdých částic - bylo v pořádku. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.7.2018 11:32

Re: Nízký tlak

Dobrý den, bohužel nevíme, co pro vás znamená "zvýšit tlak". Filtrace není tlaková, ale průtoková. Pokud máte malý průtok, doporučujeme filtraci propláchnout, případně zkontrolovat, jestli není zavzdušněna, je pod úrovní hladiny vody apod. Více vám bohužel takto na dálku poradit nemůžeme. Děkujeme za pochopení.
Autor:Tereza Datum:24.4.2018 10:25

Prasklá hadice

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda jde koupit propojovací hadice k této filtraci. Myslím tu krátkou, která je napojena přímo nahoře a dole na filtraci. Můžete mi doporučit kterou koupit? Mám průměr 32mm. a Dále bych zakoupila nové hadice k bazénu, a to bych potřebovala 2x cca 2 m, Jde to? Děkuji moc... Moc se v tom totiž nevyznám
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.4.2018 11:22

Re: Prasklá hadice

Dobrý den, náhradní hadici k filtraci můžete objednat emailem. Skladové číslo je 10624097, cena je 129 Kč. Aktuálně máme skladem 1 ks. Co se týče hadic, jsou dostupné na eshopu,  zde si můžete objednat potřebný počet hadic: https://www.marimex.cz/hadice-o-prumeru-32-mm-delka-1-25-m/
Autor:Čestmír Menšík Datum:28.6.2017 22:34

Vysávání dna

Při vysávaní kalu ze dna se kal vrací přes filtraci zpět do bazénu.Písek je týden starý.Potřeboval bych poradit co se stím dá dělat.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2017 10:23

Re: Vysávání dna

Dobrý den, některý kal je velmi jemný a filtrace ho nezachytí. Řešením je vysávat přímo do odpadní hadice - přepnout filtraci na polohu "Odpad". Sice se upustí trochu vody z bazénu, ale docílíte vyčištění dna.
Autor:woody Datum:23.6.2017 10:13

nasávání a vysávání

Je tato filtrace samonasávací a dá se k ní připojit vysavač?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.6.2017 13:18

Re: nasávání a vysávání

Dobrý den, tato filtrace samonasávací není, je třeba ji zavodnit (tzn. aby byla hladina vody nad oběma vstupy i výstupy bazénu).  Filtrace je na připojení bazénového vysavače slabá, je třeba výkon 4m3/hod. a větší. 
Autor:Lucie Datum:21.6.2017 22:25

Cerpadlo

Dobry den, je.treba k.piskove.filtraci pro star 2.dokoupit cerpadlo?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.6.2017 09:27

Re: Cerpadlo

Dobrý den, písková filtrace již čerpadlo obsahuje.
Autor:Jirka Datum:29.5.2017 11:30

potřebuji chemii?

Dobrý den, máme doma malý brouzdací dětský bazének tak kolem 200 litrů, v létě se rychle vyhřívá a voda se kazí. Postačí nám na udržení čisté vody tato písková filtrace nebo je třeba dodávat do vody ještě nějakou chemii a popř. jakou (nezávadnou pro děti)? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:29.5.2017 14:49

Re: potřebuji chemii?

Dobrý den, pro udržení čisté bazénové vody je chemie nezbytná. Doporučujeme prostudovat tuto brožurku:  https://www.marimex.cz/ImgGalery/Img1/navody-dokumenty/navod-bazenova-chemie.pdf , kde se dozvíte základní informace o tom, jakou bazénovou chemii prodáváme, k čemu se používá a jak můžete mít čistou vodu v bazénu. Samotná filtrace pro čistou vodu nestačí. 
Autor:svity01 Datum:23.5.2017 11:36

bazén 3,05x0,76m

Dobrý den, zvládne tato filtrace bazén 3,05x0,76m? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:23.5.2017 13:03

Re: bazén 3,05x0,76m

Dobrý den, ano tato filtrace je na tento bazén vhodná.
Autor:Aleš Datum:27.6.2016 11:40

Délka hadic

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, jak dlouhé jsou přívodní hadice. Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:27.6.2016 12:00

Re: Délka hadic

Dobrý den, v balení jsou hadice 2x1,5m.
Autor:Petr Palik Datum:20.6.2016 10:09

Zrnitost písku

Dobry den, prosim pekne info ohledne zrnitosti pisku: mam od Vas filtraci ProsStar2, v manualu se pise, ze vyzaduje zrnitost 0,4 - 0,8 a od marimex pisek ma 0,6-1,2 mm. Je mozne tento pisek pouzivat? Jaky to ma vliv na zaruku a vykon? Děkuji za odpoved. Petr Palik, Trebic
Autor:Jiří Laburda Datum:20.6.2016 12:31

Re: Zrnitost písku

Dobrý den, námi prodávaný písek můžete bez obav s vaší filtrací používat - na záruku ani na výkon nemá tento nepatrný rozdíl  v zrnitosti žádný vliv.
Autor:Lukáš Buchal Datum:16.6.2016 07:50

Filtrace Chlorinátor

Dobrý den,prosím Vás potřeboval bych vědět jestli mi tato filtrace bude fungovat s chlorinátorem (s tím co máte v nabídce) děkuji.Mám bazén Tampa 3,66 x 0,91 m.Díky moc za odpověď
Autor:Jiří Laburda Datum:16.6.2016 11:29

Re: Filtrace Chlorinátor

Dobrý den, pro správnou funkčnost chlorinátoru je potřeba filtrace o průtoku 2,7 m3 hod. což tato filtrace bohužel nesplňuje..
Autor:Lukáš Grill Datum:15.6.2016 10:54

Výtlak filtrace

Dobrý den, chtěl bych umístit solární ohřev na střechu vedle bazénu do výšky 2m. Má tato filtrace postačující výtlak? Je to k bazénu o objemu 4,5m3
Autor:Jiří Laburda Datum:15.6.2016 11:01

Re: Výtlak filtrace

Dobrý den, obáváme se, že tato filtrace je slabá na to, aby vodu do takové výšky vytlačila. Solární ohřev doporučujeme mít na stejné úrovni, jako je bazén.
Autor:Marta Krkošková Datum:14.6.2016 21:16

Návod

Objednal jsem filtraci ProStar2. V ojednávce je odkaz na návod, který je nefunkční. Na Vašich stránkách je u této filtrace návod na Blackstar 2. kde najdu návod na ProStar 2?
Autor:Jiří Laburda Datum:14.6.2016 21:31

Re: Návod

Dobrý den, návod je zde: http://www.marimex.cz/ImgGalery/Img1/navody-dokumenty/blackstar2.pdf , Blackstar 2  a Prostar 2  jsou jedna a ta samá filtrace.
Autor:Stanka Datum:3.6.2016 06:04

písková filtrace

Dobrý den chtěla bych se zeptat jakou filtraci si mám koupit pro bazén bestway 3 metry 76 na výšku.Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:3.6.2016 08:17

Re: písková filtrace

Dobrý den, tato filtrace je vhodná, stejně tak můžete využít i filtraci Prostar 4
Autor:Tomáš Sládek Datum:24.5.2016 17:38

Filtrace

Dobrý den.Mohl bych tuto filtraci připojit k bazénu orlando.Děkuji za odpově
Autor:Jiří Laburda Datum:25.5.2016 08:40

Re: Filtrace

Dobrý den, filtraci připojit můžete, ale obáváme se, že pro daný bazén bude slabá. Doporučujeme zakoupit filtraci silnější (Prostar 3 a silnější)
Autor:Bára Datum:21.5.2016 15:44

hadice?

Dobrý den když koupím tuto filtraci je kompletní?? chápu ýe musím koupit písek ale jestli všechny možné hadice a vše k připojení k bazénu nebo si je musím dokoupit popřípadě jaké mám dokoupit děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:23.5.2016 13:24

Re: hadice?

Dobrý den, ano v balení jsou jak hadice, tak i hadicové svorky.
Autor:Michal Lipnický Datum:18.5.2016 06:51

Filtrace dešťové vody

Dobrý den, mám systém podzemních zásobníků na dešťovou vodu na použití do toalet - bez jakékoli filtrace. Rád bych jej rozšířil pro použití pro pračku. Mohu připojit bazénový filtr mezi zdroj vody a tlakovou domácí vodárnu s tím efektem, aby voda filtrem protékala (byla nasávána vodárnou) jen v ten moment, kdy vodárna tlačí vodu? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:18.5.2016 10:05

Re: Filtrace dešťové vody

Dobrý den, takové použití bazénové filtrace je velmi netradiční a obávám se, že by to asi nefungovalo. Ve vašem případě bych spíše doporučil filtr nečistot již před vtokem dešťové vody do jímacích nádrží (http://www.belis.cz/filtrace-destove-vody) a následnou filtraci vody přes filtry na nasávací trubce (http://www.e-cerpadla.cz/filtry-vodu-mechanicke-c-113.html), které se dají snadno čistit a měnit.. 
Autor:Jirka Datum:9.5.2016 19:48

prosím o pomoc

Dobrý den mám chatu kde není elektrika,jen solární panel a mám kubíkovou nádrž,do které bych načerpal vodu z přehrady a potom přes pískovou filtraci,vyčistil jí a přes lázeńská kamna používal na sprchování.Jakou mě doporučíte,nebo by stačila filtrace.Děkuji za rychlou odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:10.5.2016 09:51

Re: prosím o pomoc

Dobrý den, takové použití je velmi zajímavé, avšak ještě nikde jsme ho nerealizovali. Každopádně písková filtrace může vodu vyčistit od mechanického znečištění.
Autor:Michal Hrubý Datum:5.5.2016 10:49

ohřev

Dobrý den, zatím využívám tuto filtraci k bazénu Tampa 4,57. Chci se zeptat jaký je možné požít ohřev (vzhledem k malému výkonu). Je lepší využít PiramidaSun nebo napr. Slim 180 umístěný na držáku? Předpokládám, že vše po úrovní hladiny. Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:5.5.2016 13:58

Re: ohřev

Dobrý den, pro tuto filtraci bych doporučoval solární ohřev Slim Flexi
Autor:Lenka Datum:3.5.2016 11:08

vířivý bazén

Dobrý den, vlastním nafukovací vířivý bazén, ale kartušová filtrace se mi zdá nedostačující. Je možné použít tuto pískovou filtraci a případně jak? Děkuji moc za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:3.5.2016 13:21

Re: vířivý bazén

Dobrý den, připojení pískové filtrace k vířivému bazénu není možné. Bazén nemá průchody stěnou.  Je nutné použít pouze zabudovanou kartušovou filtraci.
Autor:Ondřej Datum:12.3.2016 15:48

Výkon čerpadla

Jaký je prosím tlakový výkon čerpadla? Je možné dodat pracovní charakteristiku? Uvažuji filtraci použít v aplikaci, kde bude ale překonávat rozdíl výšek cca 3m. Vytlačí vodu tak vysoko?
Autor:Jiří Laburda Datum:14.3.2016 08:44

Re: Výkon čerpadla

Dobrý den, omlouváme se, ale tyto informace bohužel nemáme k dispozici. Filtrace je určena pro umístění vedle bazénu, není určena jako tlakové čerpadlo.  Pokud by mělo tlačit vodu do výšky 3 m, obáváme se, že by to nemuselo fungovat.
Autor:Běloch Datum:19.1.2016 00:52

Vysavač a solární ohřev

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda-li je možné na tuto filtraci připojit Bazénový kartáč - vysavač Ocean Vac de Luxe a Solární ohřev Pyramida Sun nebo Solární ohřev Slim 180?
V případě poruchy motoru/čerpadla, lze provést výměnu pouze tohoto dílu?
Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:19.1.2016 08:42

Re: Vysavač a solární ohřev

Dobrý den, tato filtrace je na připojení solárního ohřevu nebo vysavače slabá. Doporučujeme  filtraci o min. výkonu 4 m3/hod.
Autor:Jindřich Wolf Datum:7.8.2015 21:40

Praní a výměna písku.

Dobrý den, nedávno jsem u Vás zakoupil bazén Florida s touot filtrací. Po 14 dnech se při dávkování triplex tablet a jednou za 5-8 dní Chlorshocku voda lehce zakalí jako by do běla a filtrace přestane fungovat a to tak, že musím skoro každý den propírat písek. Po výměně písku se voda vyčistila a 14 dní byla zase voda čistá. Chci se zeptat zda-li je tato výměna normální? Děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:10.8.2015 09:11

Re: Praní a výměna písku.

Dobrý den, písek ve filtraci je třeba pravidelně proplachovat a vyplachovat, aby se z něj odstranily zachycené nečistoty.  Pokud to budete dělat pravidelně a dodržíte další péči o vodu (dávkování chemie apod.), písek měnit nemusíte
Autor:Radoslav Datum:23.7.2015 11:26

Zrnitost písku do filtrace Blackstar 2

Dobrý den, koupil jsem v Hornbachu pískovou filtraci BlackStar 2. Prodali mi k tomu písek zrnitosti 0,6-1,2. V návodu pro tuto filtraci je vyžadována zrnitost 0,45-0,65. Na vašich stránkách taky prodáváte písek 0,6-1,2. Mám tedy shánět 0,46-0,65 ??? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:23.7.2015 16:06

Re: Zrnitost písku do filtrace Blackstar 2

Dobrý den, jiný filtrační písek shánět nemusíte, tato zrnitost je pro danou filtraci v pořádku.
Autor:David Datum:21.7.2015 22:27

Zarostla voda

Dobry den, jsme 3 roky spokojenym zakaznikem, momentalne resime problem nazelenale lehce zakalene vody. Vymenili jsme pisek, tablety stale stejne, kvalita pouzite vody stejne - pokazde z vodarny, filtrace celou noc zapnuta, bazen o prumeru 3.05m. Nerozumim kde je ten "chyták"diky za pripadnou radu
Autor:Jiří Laburda Datum:22.7.2015 08:31

Re: Zarostla voda

Dobrý den, popis jednotlivých znečištění a návod k jejich řešení najdete zde: http://www.marimex.cz/poradna/bazenova-chemie/druhy-znecisteni-a-jejich-odstraneni/
Autor:Martin Datum:6.7.2015 15:42

Pískání

Dobrý den, druhým rokem používáme tuto filtraci a z ničeho nic začala při réžimu filtrování nepříjemně pískat. Zvuk vychází z prostoru předfiltru... Díky za radu pro vyřešení problému
Autor:Jiří Laburda Datum:7.7.2015 08:24

Re: Pískání

Dobrý den, s pískáním jsme se u této filtrace ještě nesetkali a bohužel nevíme, čím by to mohlo být. Není možné, že filtrace někde přisává vzduch?
Autor:Hana Kreuzmanová Datum:28.6.2015 22:03

písková filtrace BlackStar2

Dobrý den, minulý týden jsme u Vás přes internet zakoupili bazén Florida s pískovou filtrací BlackStar2, která byla součástí setu (obj. na jméno Petr Kreuzman). Filtrace má výkon 2m3/hod. Nyní jsme zjistili, že všechny solární ohřevy vyžadují výkon filtrace 4m3/hod. Existuje nějaký solární ohřev, který lze s touto filtrací použít? Pokud ne, je možné samotnou filtraci vrátit a objednat u Vás jinou? Současně bychom do objednávky zahrnuli i patřičný solární ohřev. Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:29.6.2015 08:08

Re: písková filtrace BlackStar2

Dobrý den, pro tuto filtraci můžete použít solární ohřev Slim flexi: http://www.marimex.cz/ohrev-solarni-slim-flexi/
Autor:Jiří M. Datum:8.6.2015 08:46

Hadice

Dobrý den, chystám se koupit bazén Tampa a filtraci BlackStar 2, u filtrace uvádíte, že je k ní potřeba dokoupit hadice a průchodky stěnou, přitom v návodu k filtraci jsou uvedeny hadice i průchodky stěnou (sítka) jako součást obsahu balení. Kde je tedy pravda? Děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:8.6.2015 09:25

Re: Hadice

Dobrý den, u filtrace BlackStar 2  jsou součástí balení i hadce, přechodky a  svorky na upevnění hadic.
Autor:PAVLA RÜCKLOVÁ Datum:7.6.2015 17:13

Písková filtrace

Mám prosbu, koupila jsem si pískovou filtraci - mám celoplastový bazén a až teprve po nákupu filtrace jsem se dozvěděla, že musím mít v bazénu údajně dva otvory na připojení hadic. Bazén je zabudován v zemi a nad zemí je pouze 15cm. Jak mám použít filtraci, nebo spíš mohu ji vůbec použít? Je to tip Black Star. Děkuji za odpověd.
Autor:Jiří Laburda Datum:7.6.2015 18:06

Re: Písková filtrace

Dobrý den, pro použití pískové filtrace je nutné mít napojení na bazén s průměrem hadic 32 mm. Pokud na tento plastový bazén tyto hadice nepřipojíte, filtrace asi nepůjde použít.
Autor:Marie Černá Datum:25.1.2015 13:39

filtrace

Je možné použít hadice od bazénuTampa3,05*0,76 k pískové filtrci Black star2? Děkuji za odpověď,
Autor:Jiří Laburda Datum:26.1.2015 08:51

Re: filtrace

Dobrý den, ano je to možné. Napojení na hadice je stejné.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení